Twee ton subsidie voor viering Escherjaar in Den Haag

11 January 2023, 13:39 uur
Den Haag & Regio
mainImage
M.C. Escher

Ter gelegenheid van het 125ste geboortejaar van de kunstenaar M.C. Escher viert de gemeente Den Haag in 2023 het Escherjaar. De gemeente stelt in totaal 200.000 euro subsidie beschikbaar voor projecten in het kader van het themajaar.

Met de subsidieregeling wil de gemeente stimuleren dat er toegankelijke en aansprekende culturele activiteiten in Den Haag worden georganiseerd, die de drempels voor de inwoners verlagen om met kunst en cultuur in aanraking te komen, en die daarvoor inspiratie putten uit het werk van M.C. Escher.

Per project kan maximaal 25.000 euro subsidie worden aangevraagd. De projectplannen worden beoordeeld op de profilering van het Escherjaar, de artistiek-inhoudelijke kwaliteit, een goede projectmatige bedrijfsvoering, diversiteit en inclusie. De aanvragen worden mede beoordeeld door een deskundige van het museum Escher in het Paleis aan het Lange Voorhout.

Aanvragen kunen tot uiterlijk 17 maart 2023 worden ingediend.